Rodzinna kancelaria z wieloletnią tradycją

Jesteśmy rodzinną kancelarią z wieloletnią tradycją, popartą zarówno merytoryczną wiedzą jak i indywidualnym podejściem do każdego klienta. Dobro klienta jest dla nas wartością najwyższą, więc nasi klienci mogą liczyć na pełną dyskrecję, zrozumienie oraz podjęcie wszystkich możliwych, wielokrotnie niestandardowych działań, mających na celu ochronę interesów klienta..

Świadczymy kompleksowe usługi z dziedziny prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego oraz szeroko rozumianego prawa karnego i wykroczeń, a także prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Nasza Kancelaria jest dogodnie ulokowana w ścisłym centrum Katowic, przy ulicy Mariackiej, jednej z najbardziej reprezentacyjnych w mieście, stanowiącej centrum aktywności zarówno mieszkańców naszego miasta jak i przyjezdnych.

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół:

Małgorzata Lekston
Mecenas

Adwokat Małgorzata Lekston prowadzi indywidualną kancelarię od ponad 30 lat. Służy poradą w zawiłych problemach prawnych z różnych dziedzin. Jest wybitnym specjalistą prawa cywilnego, specjalizuje się przede wszystkim w prawie rodzinnym i spadkowym. Prowadziła i prowadzi wiele spraw rozwodowych, o separacje, o podział majątku, gruntowych, alimentacyjnych, związanych z ważnością testamentu, czy o służebności. W związku z tak długą praktyką posiada również doświadczenie w prawie karnym. Od lat prowadzi porady prawne na antenie Radia Katowice i współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia. Adwokat Małgorzata Lekston posiada wieloletnie doświadczenie na sali sądowej, może zostać pełnomocnikiem w sprawie, bądź służyć istotną poradą prawną. Jej zawodowstwo i uznanie wśród adwokatów pozwalają wierzyć w jej oddanie zawodowi. Rzesze zadowolonych klientów świadczą o jej profesjonalizmie oraz życzliwym i indywidualnym podejściu do każdej z prowadzonych spraw.

Jakub Lekston
Mecenas

Adwokat Jakub Lekston prowadzi indywidualną kancelarię od 10 lat. Jest specjalistą prawa karnego i gospodarczego. W tych dziedzinach ma znaczące doświadczenie i wiele trudnych spraw zakończonych sukcesem. Oprócz tego bardzo dobrze orientuje się w prawie cywilnym i rodzinnym, prowadząc wiele spraw, w szczególności rozwodowych, alimentacyjnych oraz o podział majątku. Dodatkowo w spectrum jego zainteresowań znajdują się kwestie problemów prawnych z zakresu turystyki i praw konsumentów. Jego praca odznacza się oddaniem, szacunkiem dla każdego klienta oraz dogłębną analizą każdego problemu co sprawia, że klienci darzą go ogromnym zaufaniem.

Karolina Filipkowska
Aplikant
adwokacki

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego, prawa karnego gospodarczego, prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań, prawa rodzinnego oraz egzekucji sądowej. Posługuje się językiem angielskim.

Mateusz Kujawa
Asystent
adwokacki

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W kręgu jego zainteresowań znajduje się prawo karne oraz prawo samorządu terytorialnego. Posługuję się językiem angielskim i niemieckim.